– Канапеи со сланина, песто од домати & кашкавал
– Брускети со спанаќ & пармезан
Кесадиља со пилешко & зеленчук
– Мешан ордевер (пршута, кулен, сув врат, сино сирење, чаден кашкавал, кашкавал со зачини)
Куглици од 4 врсти на сирења послужени на крекер со зачини
– Меланзане (модар домат со домашна салца послуженo на тортиља)
– Полнети печурки
– Домашни кифли & селска пита
– Свински мини ражничи
– Пилешки мини увијачи
– Битушки бомбици
– Коктел колачи