Почитувани клиенти…

Кај нас можете сами да составите мени кое целосно ќе одговара на вашиот вкус и буџет. Според нашите нормативи една ставка е од 20-30 грама храна (пресметана по лице), па за да имате комплетно мени кое ќе ја задоволи количината, потребно е да одберете од 8-12 ставки (зависи од тоа за каков тип на настан се работи). Бидејќи повеќето клиенти прашуваат: А колку парчиња ќе има од одредена храна? Одговорот е од 1 до 3 парчиња од секоја ставка 🙂 (зависно од изборот и зависно од декорацијата на храната)

Избегнувајте да правите нарачки за помалку од 20 лица, бидејќи поголемиот дел од асортиманот е речиси невозможно да се подготви во толку мали количини. 

Калкулаторот веднаш ќе Ви пресмета колку ќе Ве чини кетерингот, а со притискањето НАРАЧАЈ, или ИСПРАТИ НАРАЧКА, само ни испраќате информација какво мени сте одбрале, дали имате дополнителни побарувања и дали е слободен терминот кој сте го одбрале. Не заборавајте да ги пополните бараните контакт информации кои ги бараме најдоле на формуларот.

Целата нарачка ќе биде комплетирана откако ќе Ви одговориме и потврдиме кетерингот.
Ви благодариме…

Салати

Специјалитети од тесто и Печива

Поховани мезиња

Предјадења и мезиња

Јадења од месо и риба

Десерти

Комплетни мениа

  • Коктел мени 2 + Канапе сендвичи Крокети од компир Проја или кифли Пршута / диња / моцарела Корнети од шунка & казино сос Тортиља ролнички Полнети печурки Кесадиља со зеленчук и кашкавал Пилешки ражнич Свински мињон Коктел колачи
  • Коктел мени 1 + Канапе сендвичи Крокети од компир Проја Ролован пршут Полнети печурки Фета во кора Пилешки ражнич Битушки бомбици Коктел колачи

Даски со мезиња

  • Даска со сирења + Сино сирење, Пармезан, Кравји кашкавал со мента, кашкавал со црвена пиперка, Биено сирење, грозје
  • Ладен мешан ордевер + Пршута, кулен, сува печеница, млечен кашкавал, пармезан, roquefort, ананас или грозје
  • Даска – КАНАПЕ + Даска за 5 лица... Похована зденка, похована пирошка, фета стапчиња, тортиља ролнички, полнети печурки, битушки бомбици, пилешки ражничи

Услуга, опрема и дополнителен инвентар

дополнија нарачката
за лица
Вкупно денари
Нарачај