– Брускети со сланина, зелено јаболко & дресинг
Тортиља ролнички (со зеленчук)
Фета стапчиња
– Корпици од пармезан со тиквички, крем сирење и мента
– Полнети печурки
– Похована зденка
– Похована пирошка
– Домашни кифли & селска пита
– Пилешки мини увијачи
– Битушки бомбици
– Коктел колачи