Почитувани клиенти…

Кај нас можете сами да составите мени кое целосно ќе одговара на вашиот вкус и буџет. Според нашите нормативи една ставка е од 20-30 грама храна (пресметана по лице), па за да имате комплетно мени кое ќе ја задоволи количината, потребно е да одберете од 8-12 ставки (зависи од тоа за каков тип на настан се работи). Бидејќи повеќето клиенти прашуваат: А колку парчиња ќе има од одредена храна? Одговорот е од 1 до 2 парчиња од секоја ставка 🙂 (зависно од изборот и зависно од декорацијата на храната)

Избегнувајте да правите нарачки за помалку од 15 лица, бидејќи поголемиот дел од асортиманот е речиси невозможно да се подготви во толку мали количини. 

Калкулаторот веднаш ќе Ви пресмета колку ќе Ве чини кетерингот, а со притискањето НАРАЧАЈ, или ИСПРАТИ НАРАЧКА, само ни испраќате информација какво мени сте одбрале, дали имате дополнителни побарувања и дали е слободен терминот кој сте го одбрале. Не заборавајте да ги пополните бараните контакт информации кои ги бараме најдоле на формуларот.

Целата нарачка ќе биде комплетирана откако ќе Ви одговориме и потврдиме кетерингот.
Ви благодариме…

Салати

Специјалитети од тесто и Печива

Поховани мезиња

Предјадења и мезиња

Јадења од месо и риба

Десерти

Комплетни мениа

 • Ладно мени (коктелско) +
  - Канапеи со пате од лешник и хумус
  - Канапеи со ролован пршут
  - Брускети со сланина
  - Куглици од 4 врсти на сирења послужени на крекер со зачини
  - Корпици од пармезан со тиквички, крем сирење и мента
  - Кесадиља
  - Пилешко со ананас
  - Свинско филе со брусница
  - Коктел колачи
 • Коктел мени 2 +
  - Канапеи со сланина, песто од домати & кашкавал
  - Брускети со спанаќ & пармезан
  - Кесадиља со пилешко & зеленчук
  - Мешан ордевер (пршута, кулен, сув врат, сино сирење, чаден кашкавал, кашкавал со зачини)
  - Куглици од 4 врсти на сирења послужени на крекер со зачини
  - Меланзане (модар домат со домашна салца послуженo на тортиља)
  - Полнети печурки
  - Домашни кифли & селска пита
  - Свински мини ражничи
  - Пилешки мини увијачи
  - Битушки бомбици
  - Коктел колачи
 • Коктел мени 1 +
  - Брускети со сланина, зелено јаболко & дресинг
  - Тортиља ролнички (со зеленчук)
  - Фета стапчиња
  - Корпици од пармезан со тиквички, крем сирење и мента
  - Полнети печурки
  - Похована зденка
  - Похована пирошка
  - Домашни кифли & селска пита
  - Пилешки мини увијачи
  - Битушки бомбици
  - Коктел колачи

Даски со мезиња

 • Даска со сирења + Сино сирење, Пармезан, Кравји кашкавал со мента, кашкавал со црвена пиперка, Биено сирење, грозје
 • Ладен мешан ордевер + Пршута, кулен, сува печеница, млечен кашкавал, пармезан, roquefort, ананас или грозје
 • Даска – КАНАПЕ + Даска за 5 лица... Похована зденка, похована пирошка, фета стапчиња, тортиља ролнички, полнети печурки, битушки бомбици, пилешки ражничи

Услуга, опрема и дополнителен инвентар

дополнија нарачката
за лица
Вкупно денари
Нарачај